Junioři jsou stále stoprocentní, tentokrát to odneslo Kladno!

Plzeňští junioři i nadále pokračují ve skvělých výkonech a jsou stále neporaženi. Tentokrát na domácím ledě deklasovali kladenské Rytíře 7:0.

13. , so 23.10.2021, 13:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno
7:0
4:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Slanina (Ženíšek), 11. Kvasnička (Pánek, Ženíšek), 12. Kremláček (Jánský, Marcel), 14. Malát (Soukup M., Pešek), 25. Jánský (Pánek, Korčák), 46. Pešek (Kvasnička, Soukup M.), 56. Slanina (Hamšík, Korčák). Průběh utkání: 0:0, 7:0.
Rozhodčí: Němec – Charvát, Sedláček
Vyloučení 7:4
Využití 1:0
Střely na branku 48:22
Diváci 123
Vyšší tresty Malát (PLZ) do konce utkání
HC Škoda Plzeň Lokajíček (Němeček) – Jánský, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Korčák, Malát, Slanina, Marcel, Soukup M., Soukup D., Ženíšek, Pešek
Rytíři Kladno Burda (Gabriška) – Strnad, Robovský, Staněk, Perný, Koštoval, Sýkora, Kohlíček – Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Sachr, Kuzďas, Kouba, Vimmer, Nedvěd

Škodovka vstoupila do zápasu aktivně a hned od úvodu svého soupeře přehrávala. Za svůj tlak byla odměněna brankou z hole Jana Slaniny, který z mezikruží nedal Burdovi žádnou šanci. V polovině první třetiny už to bylo o dvě branky. Tomáš Pánek svou ranou od modré ještě neuspěl a trefil pouze břevno, ale na odražený puk si počkal Vlastimil Kvasnička a uklidil ho do sítě. O necelou minutu později se krásně od modré čáry trefil Vladimír Kremláček a Plzeň šla do trháku. Netrvalo dlouho a domácí ofenziva opět udeřila. Marek Soukup od pravého mantinelu vybídl ke skórování Sebastiána Maláta a plzeňský útočník sám před prázdnou bránou nezaváhal. V závěru úvodního dějství ještě uháněl na Burdu Kvasnička, ale svou šanci neproměnil.

Krátce po začátku druhé periody odbila pátá. Martin Jánský dostal hodně prostoru na pravém kruhu a dokázal toho využít střelou do šibenice. Ve velkých příležitostech následně selhali Dominik Soukup a Adam Ženíšek, a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 5:0.

Kladenští Rytíři vstoupili do závěrečné části značně lépe a zlepšili svůj výkon. Nejlepší možnost měl Vimmer, ale Lokajíčka z přečíslení neprostřelil. Poté Středočeši nabídli domácím přesilovou hru, ze které po krásné křižné přihrávce Kvasničky skóroval Ondřej Pešek. Kladno ani v dalších šancích neuspělo. Své úniky nedokázali využít Staněk ani Kočka. Poslední slovo v utkání měl Jan Slanina. Ten dostal cílený pas od Hamšíka mezi kruhy a tečí s hokejkou mezi nohama dal výsledku podobu 7:0. Indiáni jsou i nadále neporaženi!

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): ,,První třetinu jsme odehráli velmi dobře, dali góly a mělo to z naší strany parametry, které po hráčích požadujeme. Bohužel od druhé třetiny to už nebylo dobré. Ustoupili jsme z naší hry, tahali puky sami, faulovali, navíc jsme ztratili i kvalitu na hokejce. Jednoduše to už nebylo ono. Jsme ale samozřejmě rádi za vítězství a další body do tabulky. Příští dva týdny máme opět soupeře z horní poloviny tabulky, a tak se zase musíme vrátit k naší hře.’’